Ограбено казино во Скопје - со пиштол и се заканувал на вработената

Синоќа околу 03:10 часот после полноќ во казино на улица „Маршал Тито“ во Струга непознат  маскиран сторител извршил разбојништво над вработената.

Сторителот со закана со огнено оружје од вработената одзел околу 58.800 денари и побегнал во непознат правец. 

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

 

 

 

 

13.06.2018 - 14:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега