Ограбена обложувалница во Скопје

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера вечерта во околу 20:00 часот во СВР Скопје,  Д.Т. пријавил дека во спортска обложувалиница во населба Ченто, две лица со закана одзеле пари од вработените. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2021 - 17:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега