Ограбена катната гаража „Македонска Фаланга"

 

Во полицијата во Центар синоќа било пријавено дека на паркиралиште “Катна Гаража Македонска Фаланга”, од страна на непознат сторител извршена е тешка кражба.

МВР информира дека кај нив стигнал записник од Јавно претпријатеие Градски Паркинг Скопје, според кој се одземени 16 млазници за тешка пена 200 л, 16 мешачи за пена 200л и 36 сообраќајни знаци.

Сторителот се стекнал со против правна имотна корист од 784.400 денари.

 

 

 

21.04.2018 - 15:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега