Ограбена банка утрово во Скопје

Утрово во 08 часот и 45 минути во СВР-Скопје било пријавено дека на булеварот “Јане Сандански“ во експозитура на Стопанска Банка непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел сума на пари од околу 320.000 денари.

Потоа, крадецот го напуштил местото на настанот, информираат од полицијата.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

 

13.02.2018 - 12:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа