Ограбен Шпанец во скопски хотел- му се заканувал и му одземал 5000 евра

 

Рано утринава во 03.36 часот, J.A.Б.С.(45) од Шпанија пријавил дека на 17.10.2019 околу 22.30 часот во хол на хотел на улица „Максим Горки“, едно лице со закана му одзело 5000 евра.

Според пријавеното, претходно тие имале расправија во врска со усмен договор за лов низ Македонија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2019 - 16:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега