Ограбен наплатен пункт на ЕВН во Струга

 

Тешка кражба се слуила синоќа во Струга. Како што информираат од од СВР од 23:00 до 06:00 часот одземен е сефот од наплатниот пункт на ЕВН во трговскиот комплекс на улица „8 септември“.

Полицијата извршила увид на самото место и информираат дека работата на расветлување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

 

 

 

18.03.2018 - 15:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа