Официјално е: На 12 декември СДСМ ќе има внатрепартиски избори, утре започнува пријавувањето на заинтересирани за претседателското место

Официјално, на вечерашната прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ја информираше јавноста дека во партијата ќе има внатрепартиски избори на 12 декември. Од утре може да се пријават сите заинтересирани кои сакаат да се кандидира за претседател на партијата. Секој кој е член на СДСМ, има право да се кандидира за претседател на партијата. 

Можноста за пријавување ќе трае една недела, информираше портпаролката. 

27.11.2021 - 00:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега