Официјално: Џан останува во Дортмунд, Јувентус ќе заработи уште 25 милиони

 

Борусија Дортмунд веќе ја искористи опцијата од Јувентус да го откупи договорот на Емре Џан.

Клубот ја активираше откупната клаузула од позајмицата и за 25 милиони евра ќе го задржи Џан. Претходно, „милионерите“ платија еден милион евра за шестмесечна позајмица.

Иако до лето Борусија имаше време да го откупи договорот, клубот се одлучи тоа да го стори уште сега.

Џан ги воодушевил челниците на Борусија, пред сѐ поради спектакуларниот гол против Баерн Леверкузен.

Јувентус заработи чист профит на Џан поради тоа што пред година и поливна го доведе од Јувентус без обештетување.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2020 - 22:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега