Официјалниот сајт на УЕФА: Ливерпул е шампион на Европа

Иако до финалето има уште три недели, Европската фудбалска куќа (УЕФА) направи грешка зашто на својот сајт, Ливерпул веќе беше прогласен за победник на Лигата на шампионите.

На банерот е поставена слика од грбот на Ливерпул, а долу е напишано дека тие се победници. Сликата можеше да се види во одделот „Историја“ на официјалниот сајт.

Ливерпул и Реал Мадрид играат во овогодинешното финале на Лигата на шампиони, а тоа треба да се случи на 26 мај во Киев.

Тоа ќе биде нивното второ меѓусебно финале, бидејќи во 1981. Ливерпул славеше со 1:0 во финалето на Купот на шампиони.

Овој гаф брзо е преправен и тргнат од сајтот.

 

 

 

04.05.2018 - 15:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега