Одземен компјутерот на синот на Катица Јанева

Полицијата вечерва влезе во „1ТВ“ да изврши претрес,а при тоа бие одземени компјутерите на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 од неговата канцеларија и од синот на јавната обвинителка, Катица Јанева, кој е вработен во телевизијата, каде што сопственик е првоосомничениот Бојан Јовановски, во најновата истрага на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, потврдуваат извори од Обвинителството за „А1 он“.

Според извори од Обвинителството за „а1 он“, истражителите бараат пари кои биле земени со изнуда, но нема информации дали пронашле

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2019 - 22:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега