Одлучено каде ќе се игра Мундијалот 2026 година - голема чест за овие земји

САД, Мексико и Канада добиле привилегија Мундијалот 2026 година да се одржи кај нив.

Точно 203 од 210 делегати гласале за Северна Америка.

Главната причина за тоа е сигурноста, бидејќи е проценето дека одржувањето на турнири во Мароко е преголем ризик.

 

 

 

 

13.06.2018 - 14:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега