Одбила хемотерапија па починала од рак на дојката: Фановите се збогуваа со натпреварувачката на познато реално шоу

Два месеци откако и е дијагностициран рак на дојка на позната натпреварувачката на едно американско реално шоу таа починала.

Манекенката Џаел Страус која имала 34 години починала само два месеци откако и бил откриен ракот на дојката.

Иако ракот и е откриен во четвртата фаза, таа веднаш започнала со хемотерапијата, а набрзо се одлучила да престане со истата.

По оваа одлука неколку денови била во кома, па починала во вторникот.

Инаку таа во 2007-та година се натпреваруваше за најубава учесничка во реалното шоу „Следниот топ модел“ каде го освои шестото место.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2018 - 13:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега