Од водите на Охридското езеро извадена бомба од Втората светска војна

 

Oд водите на Охридското Езеро, во близина на Градското пристаниште, вчера безбедно е извадена и подигната неексплодирана бомба М-24, која датира од Втората светска војна.

Вадењето и транспортирањето на бомбата е извршено од страна на пиротехничари од Дирекцијата за заштита и спасување.

 
30.03.2023 - 10:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега