Од утре нови цени на горивата

Како и секој понеделник, така и утре напладне, Регулаторната комисија за енергетика ќе ги оопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Со промената минатата недела  сите горива на бензинските пумпи почнаа да се точат за цена која е за половиан денар повисока.

Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 67,50 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 69,50 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 60,00 ден/лит.

06.06.2021 - 10:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега