Од скопски аеродром во „Идризово“: Маж одведен со лисици на рацете

На Граничниот премин Меѓународен aеродром- Скопје на влез во државава, вчера во 18:30 часот, по извршена пасошка контрола и проверка во Оперативна евиднција констатирано е дека 36-годишниот З.Б. од Велес евидира со мерка “А” (апси).

 

МВР денеска соопшти дека лицето е приведено и во 22 часот е предадено на Полициска станица Aеродром за спроведување до Затвор Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.07.2019 - 13:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега