Од пеколни горештини на долги ракави - температурите утринава во Македонија

 

Времето во Македонија денеска променливо облачно и врнежливо, исто како и вчера. Од утре повторно не очекуваат 35. степени и сонце, со УВ индекс 9.

Ова се моменталните температури утрово во Македонија.

 

 

 

17.07.2017 - 08:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа