Од денеска е пуштен во продажба Sony PlayStation 4

Од денеска официјално започна продажбата на новиот Sony PlayStation 4.

Иако тој беше претставен уште во февруари годинава, сепак конзолата беше ставена на продажба дури денес.

Со продажба започнуваат најпрво во Северна Америка, и тоа по цена од 399,99 долари.

 

Во Европа се очекуваа новиот модел Sony PlayStation 4 да пристигне кон крајот на овој месец.

16.11.2013 - 13:20

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега