Од денес ново поскапување:Цигарите поскапуваат за 5 денари

Поскапеа цигарите од брендот Вест Компакт и бреднот Роден. Тие од денес во продавниците се продаваат за 5 денари поскапо за една кутија.

Продавачите во супермаркетите велат дека добиле најава дека во текот на утрешниот ден се очекува уште еден бран поскапувања на останатите брендови.

На 1 јули ќе се покачи и акцизата за цигарите за 4 денари по една кутија. Нема информации, дали производителите ќе ја зголемат повторно цената или пак повисоката акциза ќе се компензира со ова поскапување.

 

 

 

16.06.2017 - 09:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа