Од четврток промена на времето: Детална прогноза за оваа недела

Посвежо време наутро, а преку денот променливо облачно ќе преовладува до среда, а од четврток ќе има значително повисоки температури, но со услови за појава на нестабилност во попладневните часови.

Од УХМР најавуваат дека особено долж Повардарието ќе засилува северен ветер.

Утре утринските ќе се движат од три до 14 степени, среда од 6 до 16, четврток од од осум до 17 степени, додека петок сабота и недела од девет до 19 степени.

Дневните утре ќе биде од 16 до 27 степени, среда од 22 до 31 степен,  четврток од 22 до 32, петок од 24 до 34 степени, сабота од 25 до 33 и недела од 24 до 33 степени. 

14.06.2021 - 12:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега