Од 77 заразени бремени жени со коронавирус во Македонија, 34 биле без симптоми

Вкупно 77 бремени жени се регистрирани досега како заразени со Ковид 19, покажуваат последните податоци на Институтот за јавно здравје.

Според информациите на ИЈЗ, од случаите кои се епидемиолошки истражени (n=8.048; 98,2%), пријавени се 77 (0,9%) случаи кај бремени жени, од кои 19 биле хоспитализирани во текот на болеста. Триесет и четири од регистрираните се асимптоматски случаи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.07.2020 - 14:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега