Очајната домаќинка на 55. години се соблече во бикини и покажа како изгледа без фотошоп и филтери

Една од ѕвездите на планетарно популарната серија „Очајни домаќинки“ неодамна го прослави 55. роденден, а судејќи по последните фтографии кои ги објави на Инстаграм, во моментов е во најдобра форма.

Тери Хачер на Инстаграм сподели своја испове за тоа колкаво задоволство физичкиот изглед ѝ донело и колку тренирањето ѝ помогнало да расчисти некои работи со себе и воопшто дека се чувствува психички подобро.

„На 55. години се чувствувам добро во својата кожа и тоа е некако ослободувачки. Еве во што е работата- со годините сфаќате која е вашата смисла и го чувате она за што сте благодарни. Имате доволно години да почнете да го сфаќате чудто кое е животот и доволно младост во себе да откриете нешто ново секој ден. Ранливи сте и силни во исто време, си простувате себеси и на другите. Подготвени сте да вложите труд за да покажете резултати...или не. А, и тоа е во ред“, рекла актерката.

 
 
 
View this post on Instagram

Exercise has become a source of well being not a means to look good naked. As part of my @f45_training 8 week challenge we had to submit an after photo. So why actually post a pic of myself in a bikini? Well, this is my truth and being in this 55 year old body actually feels liberating. Here’s the thing. I’ve finally figured out how to be comfortable in my own skin. Maybe not every day but a lot of them. Age allows you to be clear on your purpose and cherish who and what you are grateful for. You have enough age to see the miracle of life and enough youth to revel in that knowledge. You can be vulnerable and strong at the same time. You can forgive others and yourself. You are willing to put in the effort to reach a goal...or not. And that’s okay. Mostly, you know to make the most of every moment. For me that is sharing joy & positivity, knowledge I’ve gained through experience both successes and failures, and helping to lift others up. Sharing myself in a bikini (which I may or may not ever wear again) Is me Being open to others, open to life... finding glorious connection and community. No filters, no makeup, no airbrushing, no negativity. Be strong enough to be vulnerable. #teristuesdaytips #birthdayweek #bekind #giveback #enjoy #liveyourbestlife

A post shared by Teri Hatcher (@officialterihatcher) on Dec 10, 2019 at 1:46pm PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 18:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега