Обвнителката Стефанова: Не е точно дека во мојот дом е извршен претрес

 

Обвинителката Лиле Стефанова од СЈО, за „А1 он“ ја демантира веста дека вечерва полицијата по налог на Обвинителството извршила претрес во нејзиниот дом.
 
„Tоа не е точно“, рекла кратко Стефанова за „А1 он“. Од информациите што се познати досега во истрагата, одземен е компјутерот на синот на специјалната обвинителка Катица Јанева и нејзиниот телефон. Во домот на Јанева не е вршен претрес, туку е спроведена судска наредба за одземање предмети.
 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2019 - 23:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега