Обвинителот Бектеши препорачал враќање на пасошите на Алими и Гури од ДУИ - судот не прифатил

Советот пред околу два месеца одлучуваше по жалба за укинување на мерката одземање на патни исправи на обвинетите Гури и Алими. Вишиот јавен обвинител дозволи да им се вратат, но судот одлучи поинаку, велат од судот за Канал 5.

Првостепено осудените Ејуп Алими и Исмет Гури од ДУИ не ги добија назад пасоштите од Основниот кривичен суд, и покрај тоа што вишиот јавен обвинител Дилавер Бектеши препорачал да им се вратат пасошите, Апелационите судии не го послушале, гласале спротивно на препораката ”, потврдија за канал 5 од Вишото јавно обвнителство.

Советот пред околу два месеца одлучуваше по жалба за укинување на мерката одземање на патни исправи на обвинетите Гури и Алими. Вишиот јавен обвинител дозволи да им се вратат, но судот одлучи поинаку велат од таму.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.01.2021 - 13:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега