Обвинителката Стефанова не се согласува Камчев да добие привремен пасош

Обвинителката Лиле Стефанова дала негативно мислење до Основниот кривичен суд во однос на барањата на Орце Камчев и Цветан Панделевски да добијат времени пасоши. Мислењето до судот е испратено утрово.

Тие се осомничени во случајот „Империја“, а Камчев бараше продолжување на времениот пасош поради службени патувања, додека Панделевски за лекување.

Камчев претходниот пасош го доби од специјалната обвинителка Катица Јанева и тоа во период за кој се однесува случајот„Рекет“ каде е осомничена ексшефицата на СЈО.

 

По испратеното негативно мислење од Стефанова, сега судот треба да пресече дали двајцата бизнисмени ќе добијат времени пасоши или не.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 17:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега