Обвинети за 27. април: Јанакиески и Ристовски се наместени да бидат претепани во затворот

За време на завршниот збор на обвинетиот Александар Василевски-Нинџа за 27. април, кога тој го спомена Спиро Ристовски, тогашен министер за образование, почнаа коментари во Судот за тоа дека тој бил нападнат во затвор, пренесе МКД.МК.

За нападот ја известија и судијката Добрила Кацарска која беше изненадена од ваквата информација и праша дали имаат и какви се нивните повреди.

На паузата по дел од завршните зборови на Василевски, обвинетите излегувајќи од судница гласно коментираа дека Ристовскки и Јанакисески биле наместени за да бидат нападнати во затворот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2019 - 18:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега