Обвинет во „27 април”: Поддршка за храбрите пратеници

Обвинетиот Вилијам Михајловски на почетокот на денешното судење за настаните на 27 април лани во Собрание кажа дека ги поддржува пратениците кои гласале за уставните измени, пренесува МКД.мк

 „Сакам да им изразам поддршка на храбрите пратеници…” кажа Михајловски, по што доби опомена од страна на судијкат Добрила Кацарска, која му го одзеде правото на глас.

Во судница присутни се сите обвинети, меѓу кои и обвинетите пратеници Крсто Мукоски, Сашо Василевски и Љубен Арнаудов кои гласаа за уставните измени.

 
 
 
 
 

 

 

22.10.2018 - 11:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега