Обложувалниците „горат“: Квотите намалени, Конте добива отказ

Италијанскиот стручњак Антонио Конте успеа да стигне до трофејот во Премиер лигата во својата прва сезона на клупата на Челзи, но сега е на работ на отказ откако „сините“ примија седум гола на последните два натпревара.

Се чини дека раководството на Челзи го загуби трпението по поразите од Борнмут (3:0) и синоќа од Вотфорд со 4:1.

Конте е под голем притисок, интензивно се шпекулира за негово отпуштање, а во прилог на тоа е и фактот што британските обложувалници целосно ги намалија квотите за заминување на Италијанецот од „Стемфорд Бриџ“.

Некои обложувалници се сигруни дека Конте во следните 24 часа ќе добие отказ па забранија секакви уплати за таков развој на настаните во таборот на актуелниот англиски шампион.

 

 

 

06.02.2018 - 12:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа