Објавена фотографија од новиот Бетмобил

Први фотогорафии од новиот модел на автомобил на „Мрачниот витез“ сега им се достапни на јавноста.

Режисерот на новиот филм за одмазникот од Готам, Мет Ривз објави фотографија од новиот дизајн на Бетмобил. На фотографиите кои се наоѓаат на Твитер, режисерот покажа како автомобилот изгледа од сите страни.

Низ децениите, различни дизајнерски и продукциски тимови кои стоеја зад филмовите за Бетмен особено внимание обрнуваа и на моделот за превозно средство на мрачниот витез.

Новиот филм излегува во јуни 2021 година.

06.03.2020 - 19:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега