Објавен тендерот за реконструкција на студентскиот дом „Гоце Делчев“

Објавен е тендерот со кој се бара градежна компанија која ќе се зафати со реконструкција на студентскиот дом „Гоце Делчев“.

Зафатот треба да чини нешто повеќе од еден милион евра без ДДВ, а тендерот ќе трае до 19 мај.

Во просториите на домот кој е изграден во периодот на седумдесетите години можат да се сместат над 1.200 студенти.

30.04.2014 - 15:19
Фото: 
Денешен

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега