Обиен стан на пратеничка од СДСМ

Домот на пратеничка на СДСМ вчера бил мета на крадци, пишува Курир.мк.

Порталот пишува дека И.С. пријавила дека на улица Мирослав Крлежа во Скопје насилно е отворена влезната врата од станот,а истото било наведено во полицискиот билтен.

Од полицијата велат дека се уште се работи на случајот и утврдување на точната ситуација, па не можат прецизно да каже дали и што е украдено од станот.

Наскоро повеќе детали.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.12.2019 - 12:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега