Обид за убиство во тетовско - момче прободено со нож

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 23-годишниот Д.В. од село Шипковица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

На 25.12.2019 пријавениот, поради семејни недоразбирања, со нож му нанел повреди на 21-годишниот А.Ф. од село Шипковица. 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.02.2020 - 17:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега