Обид за убиство во Тетово

 

20-годишниот Е.М. кој е државјанин на Албанија си заработи кривична  за сторено кривично дело “убиство во обид“, бидејќи  околу 04 часот и 30 минути, додека 31-годишниот Д.Ц. од  Албанија, спиел во помошната просторија во магацин на лице од село Порој, во еден момент тој затропал на вратата и насилно ја отворил, по што влегол внатре и на Д.Ц. му барал 100 евра.

Откако истиот одбил да му го даде бараниот износ, насилникот со чекан му задал неколку удари во пределот на главата по што избегал.

 

 

 

17.07.2017 - 12:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа