Обид за силување во Прилеп: Таткото на жртвата го пријавил случајот

Четириесетгодишен маж од прилепско во полиција пријавил дека прилепчанецот У.А. ја допирал по телото и се обидел да изврши обљуба врз неговата ќерка.

У.А. бил приведен во Одделението за внатрешни работи Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.      

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.03.2021 - 16:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега