Обид за силување во Градскиот парк во Скпје

 

Млада скопјанка пријавила обид за силување во Градскиот парк близу фонтата.

Според пијавеното , вчера во 14.13 часот во Полициската станица Центар, 23-годишна девојка од Скопје пријавила дека во близина на фонтаната во Градски парк, машко лице се обидело да изврши обљуба.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.09.2020 - 16:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега