Обезбедување ќе го чува Заев додека скија во Германија

Прес-службата на Владата испрати информација дека премиерот Зоран Заев за време на зимскиот одмор во Германија ќе користи службено обезбедување и дека трошоците му се платени од негова приватна сметка.

- Претседателот на Владата е во приватна посета на Германија и користи слободни денови. Сите трошоци за авионски билети, хотелско сместување и се поврзано со престојот се целосно во приватна режија покриени од страна на премиерот Заев. Заедно со премиерот во согласност со законите по службена должност е присутно и обезбедување, пренесе фактор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2019 - 12:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега