Обезбедувач во скопско казино нападнат од неколку лица

 

Вработен како обезбедување бил нападнат во казино во Скопје.

- Синоќа во 02:00 часот во СВР Скопје, од агенција за обезбедување било пријавено дека во казино на ул.„Трифун Хаџијанев“ во Скопје, неколку лица физички го нападнале 40-годишниот Б.А. од Скопје, вработен како обезбедување од агенцијата во казиното. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2020 - 15:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега