Обдукција во четврток: Шабан Шаулиќ сам излегол од смачканиот автомобил и влегол во Брза помош, починал во болница

Обвинителството во Германија закажа обдуквија на телото на Шабан за во четврток.

Сппоред неофицијални информации, Шабан од смачканиот автомобил излегол сам и влегол во амбулантна кола.

Меѓутоа од ударот му пукнала аорта на срцето, а поради компликации починал во болница.

По извршена обдукција ќе бидат познатии повеќе детали.

Според Српски Курир, Германското Министерство за надворешни работи ќе го организира транспортот на телото, од Германија до Белград.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 16:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега