Ново од Форца: Препорачајте ја Форца на пријател и двајцата добивате 300 денари бонус!

Финансискиот сервис за краткорочни заеми Форца континуирано работи на подобрување на своите услуги со цел да  ги исполни сите потреби на корисниците. Затоа ја воведува можноста за остварување на 300 денари бонус кои можат да се искористат за следна отплата на кредитите,  и тоа на сите оние корисници кои ќе ја препорачаат Форца на своите пријатели!  Покрај придобивките за старите корисници, на сите нови клиенти на кои ќе им биде исплатен кредит  од препораката од пријател, добиваат пари бесплатно и со еднаков бонус од 300 денари!

 Оваа услуга во моментов е еден од најсигурните начини за брзо и лесно добивање пари  и нејзината популарност во РСМ расте на пазарот. Форца нуди можност да ги добиете потребните пари за само 15 минути, а аплицирањето за износ од 3.000 денари до 12.000 денари може да се направи дури и преку Вибер.

 

Ако веќе сте користеле услуга на Форца, ова е единствената можност да заработите дополнителни 300 денари бонус  кои можете да ги користите за следна отплата. Придобивките се повеќекратни и за новите корисници, затоа што со апликацијата за кредит, тие добиваат пари бесплатно без дополнителни трошоци и оптоварувања, но и истиот бонус од 300 денари за следна отплата.

Во  Форца постои едноставно правило за новите клиенти, колку и да земете, исто толку и враќате – дури и во овој случај помалку враќате со  користење на целосните придобивки од препораката на пријател.

 Постапката за препорака на Форца на пријател е многу едноставна, а се што треба да направите е да ги следите овие чекори:

1. Пријавете се на профилот Форца и кликнете на "Мојот бонус".

2. Испратете го линк-от со покана до пријател преку е-пошта, Фејсбук, Вибер или директно.

3. Кога вашиот пријател ќе аплицира и ќе му се исплати кредитот, бонусот од 300 денари ќе се додаде на вашиот профил. Во исто време бонус од 300 денари  автоматски ќе се вметне во апликацијата и на пријателот, кој потоа може да го искористи за следна отплата.

 Во ситуации кога парите се најмногу потребни, Форца е Вашиот најдобар сојузник! Брзо, лесно и безбедно, корисниците можат да добијат кредит до 12.000 денари со рок на отплата до 30 дена. Сами одберете ги условите за кредит, со минимална документација и без скриени трошоци. Аплицирањето е можно на https://forza.mk/  со јавување на тел. 02/ 323 6666 или со испраќање на Viber порака на (070) 236 108.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.09.2019 - 14:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега