Ново Лисиче најзагадено - воздухот во Скопје и вечерва опасен

Воздухот во Скопје и вечерва опасен по здравјето на луѓето.  Речиси 500 ПМ 10 честички на метар кубен вечерва мери мерната станица во Ново Лисиче.


И други мерни станици низ Скопје се во виолетовата зона. Па така, во Маџир Маало измерени се 322 ПМ 10 честички, во Гази Баба 298, Кисела Вода 292, Карпош 4 207, Ѓорче Петров 162.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.12.2020 - 20:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега