Новите безбедносни „ѕверови” на руските единици (видео)

Рускиот претседател, Владимир Путин лично ги прегледал оклопните возила кои ќе ги користат специјалните единици во земјата.

Димитриј Песков, портпаролот на Кремљ, рече дека на Путин му се презентирани возилата откако нив ги разгледале од Федералната служба за безбедност.

Тој не сакаше да изјави за кои возила се работи, иако е очигледно дека станува збор за возила Викинг и Фалкатус.

 

 

 

13.02.2018 - 19:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа