Нови детали за пожарот во Градскиот парк - 4 противпожарни возила на терен

Пожар ги зафати бараките каде е сместен Судот за прекршоци во Градскиот парк во Скипје. Во моментот на терен интервенираат четири протипожарни возила, јавува МИА.

Командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир Симоновски изјави дека се работи за поголем пожар и оти на терен ќе бидат испратени дополнителни возила.

26.10.2021 - 16:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега