Нови детали за ликвидацијата во Нов Белград- полицијата има осомничен за убиството на Стојановиќ

Експлозивната направа поставена под џипот на Страхиња Стојановиќ (30), кој е убиен во неделата во Нов Београд , најверојатно ја активирал велосипедист, кој бил во непосредна близина, пишува Курир.рс.

Прегледани се снимките од надзорните камери од околните објекти и се проверува дижењето на сите минувачи кои за време на експлозијата се нашле во близина. На истражувачите највеќе им привлекол внимание маж облечен како професионален велоситедист, кој камерите го снимиле како поминува недалеку од местото на кое Стојановиќ бил кренат во воздух- открива извор од истрагата за Курир.рс.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 08:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега