Нови детали од истрагата за несреќата во која загина Коби Брајант- патници починале веднаш по падот на хеликоптерот

Четири месеци по смртта на Коби Брајант, нови детали и се познати на јавноста по аутопсијата извршена врз легендарниот кошаркар.

Според наодите од аутопсијата, Коби Брајант и останатите патници починале веднаш по падот на хеликоптерот.

„Утврдени се катастрофални повреди на мозокот и 30% изгореници на телото, повредите што ги здобиле по падот на хеликоптерот биле фатални веднаш при ударот“ – изјави Хуан Карилјо, заменик патологот одговорен за случајот.

Потврдено е дека пилотот кој го управувал хеликоптерот бил негативен на стимулативни средства, алкохол и дрога.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2020 - 12:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега