Нови детали: Најмалку двајца загинати и 20 повредени при експлозијата во Словенија

Словенечката хемииска фабрика „Меламин“ експлодираше денеска, при што се повредени најмалку 20 луѓе, а двајца се загинати.

Властите апелираат до жителите да не ги отвораат прозорците и да не излегуваат надвор додека не се открие што гори.

Сè уште не е познато што ја предизвикало експлозијата во фабриката.

12.05.2022 - 13:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега