Нови 86 заразени со корона вирус во Хрватска

Во изминатите 24 часа во Хрватска потврдени се 86 нови случаи на зараза со корона вирус, од 1.381 тестирани примероци, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита.

ВБројот на активни случаи во земјата е 738.

Најмногу новозаболени денеска има во Загреб, 31, пренесува Index.hr.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.08.2020 - 15:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега