Нови 23 заболени од Ковид-19

 

23 нови случаи се регистрирани во последните 24 часа, а не е регистриран ниту еден смртен случај.

 

Како што јави Алсат, резултатите се добиени по изработени 702 тестови.

 

По градови во Скопје регистирани се 12 нови случаи, во Куманово и Тетово по четири, Прилеп два и Неготино еден. Девет пациенти се водат како излекувани.

 

Со ова вкупниот број на позитивни тестови во Македонија достигна 1921.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2020 - 13:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега