Нови 16 возила за граничната полиција

Одделот за гранични работи и миграција при МВР ќе добие 16 нови возила, донација од германското Сојузно министерство за внатрешни работи. 

Донацијата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Полициската страница Струга ќе му ја предаде заменик амбасадорот на Сојузна Република Германија Марко Акватичи

 

 

 

12.02.2018 - 08:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа