Новата безглутенска линија на Виталиа го освојува светот

 

Виталиа и оваа година продолжува со етаблирање на брендот: made in Macedonia, преку успешната презентација на својата нова линија безглутенски продукти на светскиот саем Anuga во Германија. Вкусните житни барови, оргиналните безглутенски крекери со чили, пармезан и семиња како и уникантинте премиум безглутенски мусли со овошје и јатки го привлекува вниманието на посетителите кои доаѓаат од целот свет и отворија нови можности за зголемувањена експортот на компанијата. Во најава се договори со етаблирани дистрибутерски фирми како и соработка на полето приватна марка со два познати европски супермаркети со што Виталиа ја потврди својата позиција на респектабилен глобален играч во секторот производство на здрава храна!

 

 

 

10.10.2017 - 17:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа