Новак соопшти убави вести - им се обрати на фановите и многу ги израдува

 

Најдбриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ по долга пауза се огласи на друштвените мрежи и на фановите им соопшти убави вести.

Ѓоковиќ во моментов одмора поради повредот на лактот, а неодамна започнал со трнинзи, а денеска конечно и излегол на терен.

-Едвај чекам да излезам на терен, па макар да играм без рекет. Одличен тренинг имав денеска - напишал Новак под фотографијата на која се гледа дека прави лесни вежби на тенискиот терен.

 

 

 

09.10.2017 - 21:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа