Нова трагедија во Македонија: Еден загинат во сообраќајка вечерва

Во тешката сообраќајна несреќа која денеска околу 17 часот се случила на регионалниот пат Тетово – Јажинце кај село Доброште загина едно лице, а уште едно е со тешки повреди е хоспитализирано на скопските клиники, јавува Тв21.

Од МВР најавуваат повеќе информации за во текот на утрешниот ден.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 21:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега